Sesje portretowe old

Portretujemy się od zawsze

Trudno przecież wyobrazić sobie historię malarstwa czy rzeźby, bez portretu. Nic dziwnego, że wraz z pojawieniem się fotografii natychmiast pojawił się portret fotograficzny. Tradycyjny, malowany konterfekt na dobre ustąpił miejsca fotografii portretowej na przełomie XIX i XX wieku. To z tego okresu pochodzą nasze najstarsze zdjęcia przodków w rodzinnych albumach. Wyglądają nieco inaczej i zazwyczaj znacznie lepiej niż zdjęcia „pstrykane” dziś przy każdej okazji. Tradycyjny portret wymaga czasu i pracy, jednak jego przeznaczeniem jest znacznie dłuższe trwanie. Zapraszam więc do portretu, na którym wspólnie postaramy się wydobyć z Was to, co najpiękniejsze, a jednocześnie prawdziwe.

Spotkajmy się w moim studio w Poznaniu, w malowniczym plenerze, lub w innym, wybranym przez Państwa miejscu.

Proszę o zapoznanie się z cennikiem i opisem oferowanych usług. Dzięki temu łatwiej nam będzie ustalić szczegóły dotyczące terminu, tematyki i zakresu sesji.

Wykonuję przede wszystkim sesje portretowe, w szerokim rozumieniu. Od przedstawień pełnopostaciowych, po ciasne kadry skupione na oczach modela, od portretu formalnego, biznesowego, po portret zmysłowy, glamour, malarski lub portret z ulubionym zwierzakiem. Preferuję pracę z osobami dorosłymi, z jednym modelem/modelką. Nie wykluczam zdjęć wspólnych, 2-3 osób.

Sesja portretowa

 

Czy na sesji biznesowej zawsze musimy się prezentować jak nowoczesny menadżer w szklanym biurowcu korporacji? Nie zawsze, ale oczywiście możemy i tak. Możemy również – cóż za niespodzianka – odwołać się do bardziej klasycznych przedstawień w malarstwie dawnym. I to bez względu na to, czy jesteście nobliwym bankierem, prawnikiem czy pilotem myśliwca!

Cena sesji biznesowo-formalnej to 2500 zł. W jej trakcie, przy wsparciu profesjonalnej wizażystki, przygotujemy dwie stylizacje. Sesja może odbywać się w studio, plenerze lub miejscu wskazanym przez zamawiającego. Po obróbce otrzymacie Państwo 10 profesjonalnie opracowanych fotografii (po 5 z każdej stylizacji) w formie cyfrowej oraz 2 wydruki wybranych zdjęć (po 1 z każdej stylizacji) w formacie 30×40 cm, w najwyższym standardzie wystawienniczym (papier barytowy, druk pigmentowy o trwałości ponad 100 lat)  + pakiet zdjęć przygotowanych dla social mediów.

dobrze byłoby o dodatkowych osobach, stylizacjach podczas jednej sesji

Kilka godzin przed obiektywem, trzy różne stylizacje, różne inspiracje, by wydobyć z Was wszystko co najpiękniejsze i najprawdziwsze. Czy będziemy się tu inspirować malarstwem dawnym? Zawsze! Ale nie będzie to wierne odtworzenie obrazu. Raczej klasyczny modelunek światłocienia, wytworna kompozycja, dobrze dobrane kolory. Zrobię wszystko, by oglądający Wasze zdjęcia westchnęli z zachwytem: Wyglądasz bosko, jak z pięknego obrazu!

Cena sesji portretowej z trzema stylizacjami to 2500 zł. Makijaż przygotuje  profesjonalna wizażystka. Sesja może odbywać się w studio, plenerze lub miejscu wskazanym przez zamawiającego. Po obróbce otrzymacie Państwo 15 profesjonalnie opracowanych fotografii (po 5 z każdej stylizacji) w formie cyfrowej oraz 3 wydruki wybranych zdjęć (po 1 z każdej stylizacji) w formacie 30×40 cm, w najwyższym standardzie wystawienniczym (papier barytowy, druk pigmentowy o trwałości ponad 100 lat).

Sesja portretowa inspirowana obrazem

 

W tej sesji wchodzimy w świat malarstwa na pełnej petardzie. Zadbam o perfekcyjne światło, wierną kompozycję i starannie dobrane rekwizyty, aby odtworzyć znany obraz z Waszym udziałem. Ważne, by wybrać taki obraz, który nie wymaga zbudowania wielkiej teatralnej scenografii, oraz by przedstawiona na nim osoba choć w pewnym stopniu przypominała tę przeze mnie fotografowaną. Dobrze też jest wybrać obraz klasyka, a nie np. Picassa 😉

Cena sesji wzorowanej na konkretnym portrecie malarskim to 2000 zł za jedną stylizację. Wspomaga nas profesjonalna wizażystka. Sesja może odbywać się w studio, plenerze lub miejscu wskazanym przez zamawiającego. Po obróbce otrzymacie Państwo profesjonalnie opracowaną fotografię w formie cyfrowej oraz wydruk zdjęcia z w formacie 30×40 cm, w najwyższym standardzie wystawienniczym (papier barytowy, druk pigmentowy o trwałości ponad 100 lat) + 5 dodatkowych cyfrowych zdjęć pokazujących proces przygotowań.

Sesja portretowa z pupilem

 

Portret małżonków Arnolfinich Jana van Eycka, Dama z gronostajem Leonarda da Vinci, psy rodziny królewskiej na płótnach Velazqueza czy pieski z damami na obrazach Fragonarda. Wszystkie te przykłady wielkiego malarstwa europejskiego zdradzają ludzką potrzebę portretowania się z psem czy innym zwierzakiem. Więc ja tej potrzebie wychodzę na przeciw, zapraszając Państwa na sesję zdjęciową z domowym pupilem.

Cena sesji z pupilem to 2000 zł. Wspomaga Państwa profesjonalna wizażystka. Sesja może odbywać się w studio, plenerze lub miejscu wskazanym przez zamawiającego. Po obróbce otrzymacie Państwo profesjonalnie opracowaną fotografię w formie cyfrowej oraz wydruk wybranego zdjęcia z w formacie 30×40 cm, w najwyższym standardzie wystawienniczym (papier barytowy, druk pigmentowy o trwałości ponad 100 lat) + 3 dodatkowe cyfrowe zdjęcia samego pupila.

Formularz zamówienia sesji

Proszę o wypełnienie poniższego formularza. Chętnie dowiem się o Państwa oczekiwaniach i inspiracjach:

Jak chcielibyście być uwiecznieni?

Macie ulubiony obraz, malarza, fotografa?

Może spróbujemy odtworzyć jakiś dawny portret z Państwa udziałem?

Czy docelowe zdjęcie ma być kolorowe, czy czarno białe?

Jeśli jeszcze się nie znamy, uprzejmie proszę o przesłanie kilku aktualnych zdjęć lub linku do miejsca gdzie mogę je obejrzeć.

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo szczegółowe informacje z propozycją terminu oraz numerem do kontaktu telefonicznego.