Wizualizacje

Dobierz wielkość fotografii do Twojego wnętrza

Dwie fotografie w rozmiarze 40 x 28 cm

Fotografia w rozmiarze 70 x 50 cm

Fotografia w rozmiarze 100 x 70 cm

Trudno wyobrazić sobie dobrze zaaranżowane wnętrze bez interesujących fotografii. Stanowią one nie tylko estetyczne uzupełnienie przestrzeni ścian ale odpowiednio dobrane określają myśl, charakter i energię danego pomieszczenia.

Poniżej umieściliśmy wizualizacje typowych i popularnych rozmiarów fotografii. Mamy nadzieję, że pomoże to w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniej wielkości i sposobie aranżacji zakupionych prac. Niemniej zawsze chętnie przedstawimy propozycje innych rozmiarów, doradzimy sposób oprawy i odpowiemy na wszelkie pytania.

fotografia wielkosc 1

Wymiary fotografii, które chcemy mieć w naszych pomieszczeniach są oczywiście uzależnione od dostępnego miejsca. Najczęściej umieszczamy je na ścianach nad komodami, sofami, w pobliżu stołu lub za biurkiem. Czasem takie miejsce warto oddać jednej pracy o większym rozmiarze. Ma ona wówczas szczególną siłę przekazu; tworzy nastrój i określa charakter pomieszczenia. Może to być interesujący, wypełniony detalem krajobraz w jadalni lub dynamiczne ujęcie nacierającego myśliwca w gabinecie szefa – rozmiar fotografii sprawi, że uwaga oglądających zostanie natychmiast skupiona na historii przez nią opowiadanej. Na wizualizacji powyżej fotografia o rozmiarze 100 x 80 cm.

Kupując fotografię z myślą o konkretnym miejscu jej powieszenia warto rozważyć jej orientację pionową lub poziomą, rozmiar oraz proporcje boków. Klasycznym i najpopularniejszym formatem jest obraz poziomy o proporcji boków 7 na 5. Wprowadza wizualną harmonię i dobrze komponuje się w większości wnętrz. Powyżej wizualizacja z fotografią o rozmiarze 70 x 50 cm.

Jeśli dysponujesz wolną przestrzenią nad sofą możesz rozważyć powieszenie  kilku mniejszych fotografii o podobnej tematyce. Powstanie interesująca kompozycja a być może pisana obrazami opowieść – wszystko zależy od Twojego pomysłu i przemyślanego doboru prac. Na wizualizacji powyżej zestaw dwóch fotografii o rozmiarze 28 x 40 cm każda.

Umieszczając kilka fotografii w jednym pomieszczeniu warto zadbać o to aby  miały podobne lub identyczne ramy. Dzięki temu łatwiej uzyskać wrażenie harmonijnej równowagi.